10 roślin oczyszczających powietrze – naturalna klimatyzacja dla alergików

10 roślin oczyszczających powietrze – naturalna klimatyzacja. Musisz to mieć mieć.

Idealne dla alergików o każdej porze roku.

REWELACJA, pewnie nie wiesz, że te popularne kwiaty domowe najlepiej:

- filtrują i oczyszczają powietrze z toksyn takich jak np  formaldehyd,

- działają jak klimatyzacja pochłaniając dwutlenek węgla i uwalniają tlen,

- zmniejszają stress,

- relaksują.

Popularne.OdchudzanieJestProste.pl-popularne-rośliny-domowe-oczyszczające powietrze-dla-alergików

W Indiach zbudowano cały wielki, elegancki biurowiec gdzie klimatyzację zastępują specjalnie dobrane rośliny. Architekt, który to zaprojektował sam jest alergikiem. Rozwiązanie znakomicie się sprawdza i nie chodzi tu o kwestię zwykłej fotosyntezy. Jedną z takich najważniejszych roślin jest wężownica. Okazuje się, że wężownica posadzona w średniej wielkości skrzynce potrafi przez pół dnia całkowicie oczyścić pokój w domu. Dobrze jest umieścić skrzynkę z wężownicą blisko łóżka śpiącego alergika.

A jeśli spodoba Ci się mój blog (albo ten wpis) udostępnij go dalej i znakomicie będzie jeśli dodasz też od siebie jakiś komentarz. Z góry dziękuję za udostępnienie (i za feedback)

1. ALOE VERA – oczyszcza powietrze w domu.

aloe vera-oczyszcza powietrze z toksyn, idealny dla alergików

Najlepiej rośnie z dużą ilością światła. Aloe Vera (w postaci żelu pozyskiwanego z lisci) ma właściwości lecznicze-od kojących oparzenia skóry po oczyszczanie organizmu wewnątrz.

2. WĘŻOWNICA – roślina, którą można śmiało nazwać klimatyzatorem – wyjątkowo silnie oczyszcza powietrze z toksyn, szybko wymienia dwutlenek węgla w tlen.

wężownica-kwiat-sansewieria-oczyszcza powietrze z toksyn, idealna dla alergików

Wężownica powinna być w każdej sypialni. Jest idealna dla alergików, którzy nie mogą wietrzyć pomieszczeń w czasie oddziaływania na nich niekorzystnych alergenów. Wężownica (inaczej Sansewieria) pochodzi z Afryki i Azji, jest łatwa w uprawie i najbardziej wytrzymała na niekorzystne warunki, wytrzymuje nawet miesiąc bez podlewania

3. PAPROĆ

paproć-idealna dla alergików-oczyszcza powietrze

do gatunku paproci należy ponad 10 tys odmian. To bardzo popularne rośliny domowe, łatwe do uprawy. Paprocie oczyszczają powietrze i dają relaks.

4. BLUSZCZ

bluszcz-oczyszcza powietrze z toksyn, idealny dla alergików

Bluszcz bardzo dobrze oczyszcza powietrze, pomaga się odstresować. Bluszcze są proste w hodowli, dobrze rosną przy średnim oddziaływaniu promieni słonecznych

5.  SKRZYDŁOKWIAT

skrzydłokwiat-idealny dla alergików - oczyszcza powietrze w domu

Wysoka roślina, dorastająca nawet do 1 m, o dużych zielonych liściach i białych kwiatach podobnych do kwiatów lilii. Oczyszcza powietrze w domu z toksyn

 

A jeśli spodoba Ci się mój blog (albo ten wpis) udostępnij go dalej i znakomicie będzie jeśli dodasz też od siebie jakiś komentarz. Z góry dziękuję za udostępnienie (i za feedback)

<

6. PALMA typu BAMBUS

bambus-oczyszcza powietrze z toksyn, idealny dla alergików

Palma typu bambus pomaga pozbyć się toksyn typu benzen, trójchloroetylen

7. FILODENDRON

filodendron-oczyszcza powietrze z toksyn, idealna dla alergików

Podobnie jak bluszcze filodendron pochłania formaldehyd

8. DRACENA

nie tylko pięknie wygląda w każdym pomieszczeniu ale także usuwa toksyny z powietrza. Najbardziej lubi słoneczne miejsca.

9. EPIPREMNUM ZŁOCISTE (aureum)

aureum- oczyszcza powietrze-idealne-dla-alergików

popularny rodzaj bluszczu na całym świecie, pięknie wygląda, usuwa toksyny z powietrza, dzięki czemu możesz relaksować się i swobodnie oddychać

10. ZIELISTKA STERNBERGA

spider-plant-zielistka

popularna roślina, bardzo dekoracyjna i łatwa do uprawy w domu. Nadaje się do uprawy hydroponicznej, również usuwa toksyny.

foto

Viralowa ciekawostka:

Czy wiesz, że coraz bardziej popularne lub coraz częściej przez Internautów wyszukiwane są:

- rośliny energetyczne – wśród nich jest np róża wielokwiatowa, która nadaje się do uprawy w przydomowym ogrodzie  (w celach komercyjnych uprawiana jest z uwagi na szybki przyrost biomasy jako roślina energetyczna)

- rośliny modyfikowane genetycznie,

- kwiaty doniczkowe domowe zielone

- kwiaty z nasion,

- rośliny trujące dla kota – do nich należą np: difenbachia, hoya, fikusy, niektóre paprocie, nawet aloes (ogólnie mając w domu koty należy unikać roślin mleczowatych, tych wydzielających mlecz),

- kwiaty wodne - te kwiaty są przeznaczone do akwarium w domu albo do sadzawki w ogrodzie

- rośliny in vitro wykorzystywane do sadzenia w akwarium – dzięki sterylnej hodowli rośliny in vitro są wolne od chorób, glonów czy ślimaków.

- kwiaty jednoroczne

- rośliny odstraszające komary i meszki – do nich należą m.in. lawenda, koper włoski, tymianek, geranium, kocimiętka, bazylia, mięta, mitr pospolity, komarzyca czyli  plektrantus koleusowaty – sekret tych roślin odstraszających komary, muchy, meszki tkwi w olejkach eterycznych tych roślin.

WIĘCEJ O ROŚLINACH ODSTRASZAJĄCYCH KOMARY I MESZKI >>>

A jeśli spodoba Ci się mój blog (albo ten wpis) udostępnij go dalej i znakomicie będzie jeśli dodasz też od siebie jakiś komentarz. Z góry dziękuję za udostępnienie (i za feedback)

Popularne.OdchudzanieJestProste.pl © 2015

You may also like...

cowartozobaczyc | freephotos | Zioła | hotto | zdrowie | buzz | why | polecam | odchudzanie | otodlaczego | jak schudnąć | dziwne | ulubione | przepisy